volyne.info
homepage
čtvrtek,
svátek má Ilona
nastavit jako výchozí
info:
Novinky
Co se děje ve městě
Glosy a komentáře
Historie
Instituce
Kultura
Oficiální informace
Povodně
Radnice
Rodáci ve světě
Školy a vzdělávání
Sport
Stránky firem
Turistické informace
volby
Zájmové spolky

online:1
xxxxx
Už jste byli v kavárně?
Ano
Ne
Ona tu nějaká je?
Výsledky
Version 2.02

Internetový prodej automobilových výfuků – www.eshop-vyfuky.cz

Butik Radost - dámské oblečení, móda a dárky online – www.i-radost.cz
 

Reakce na: politikaření x malá obec [Petr P., 30.10.'10]
30.10.'10, Petr P.
jméno:                       
nadpis:
opište text:

  

Upozornění: Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Nepřijatelné jsou zejména vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


RE: politikaření x malá obec [franta, 30.10.'10, 11:57]
"to je jen o lidech a jejich cílech"... no prave:(

RE: RE: politikaření x malá obec [Maruška, 30.10.'10, 18:13]
Paní Marie komunisty měli po revoluci
zakázat a dneska jsme je memuseli poslouchat v parlamentu ani nikde jinde
jak se vykecávají a bijou se v prsa že jsou demokratická strana. Ti lidé, kteří
v ní zůstali po roce 1990 jsou ti nezavilejší, kteří obhajují i ty komunistické zločiny v padesátých létech.
Vraždy, kradení majetku, vystěhovávání sedláků při kolektivizaci atd. S těmito lidmi se dělá koalice ve Volyni fuj!!!!

RE: RE: RE: politikaření x malá obec [Marie, 30.10.'10, 19:40]
Máte pravdu v tom, že se to dělo před rokem 89. Ale přeci si nemyslíte, že pan učitel Capůrka nebo Volmut se podíleli na vraždách, kradení majetku, vystěhovávání sedláků při kolektivizaci atd. jak jste uvedla. Z těch nejzavilejších komunistů, jak jste je nazvala, jsou dnes podnikatelé a nebo přešli do jiných politických stran. Co jsem měla možnost sledovat přenosy s poslanecké sněmovny, tak právě nejhůře se tam chovaji členové ostatních demokratických stran. Aby jste si nemyslela, že nevím o co se jedná, tak naší rodině byl před rokem 89 zabaven majetek přímo ve Volyni.

RE: RE: RE: RE: politikaření x malá obec [Artur Ropotamo, 30.10.'10, 23:46]
Jsou u komunistů, jsou tam právě teď a dobrovolně. Na komunální i celostátní úrovni alespoň pro některé z nás platí, že "s komunisty se nemluví" (www.sds.cz/docs/prectete/e_kolekt/s_k_s_n.htm) a tudíž se s nimi ani neuzavírají koalice.

Kandidují pod značkou KSČ(M), tedy přinejmenším souhlasí s obsahem politiky dosud nereformovaných komunistů (jen v ČR jsou v rámci EU nereformovaní komunisté parlamentní stranou...) a ve volbách sbírají hlasy těch, kteří volí podle osobnostního i podle stranického klíče.

Proto mi není jedno, že tito lidé budou zabezpečovat chod města společně s TOP09 z druhého břehu politického spektra. To není zcela obvyklé. Ví někdo o koalici v jiném městě za účasti KSČM a TOP09?

Až bude někdo opět tvrdit, že v komunálu se volí především konkrétní lidé bez ohledu na kandidátku strany/sdružení, pak například podporovatelé komunistů volí velmi disciplinovaně především Stranu. Pokud se podíváte na výsledky stran při posledních volbách do PSP, a nyní v komunálních volbách, zjistíte, že výrazně korelují, snad kromě ODS a také VV společně se Suverenitou, kteří nyní nekandidovali, od nichž voliči patrně částečně přešli k Volyni v dolyně či ke Sdružení nestraníků, což je přirozený jev u pravostředových voličů. Tj. lidé sice volí konkrétní osoby (především lídry kandidátek), ale výrazně na základě stranického klíče. Voličů přišlo při obou volbách ve Volyni také zhruba stejně, socio-demo struktura se tedy nejspíš také příliš nezměnila.

A ještě něco: Kdo jsou v uvažované koalici ty zajištěné a jasně vyprofilované osobnosti s rozhledem a zkušenostmi, bez osobních či podnikatelských zájmů a s dobrou snahou něco změnit v zájmu města?

RE: RE: RE: RE: politikaření x malá obec [také tu bydlím, 01.11.'10, 12:48]
Kdo spojí své jméno s KSČ(M) spojí se také s ideologií této strany.

S komunisty se nemluví!!!

RE: politikaření x malá obec [Martin, 31.10.'10, 19:51]
...šanci už dle mého názoru dostali, od r. 1948 ukázali co umí...ničit morální hodnoty, krást, vydírat, utlačovat, pošlapávat lidskou důstojnost, či svobodu.Z této doby se vzpamatováváme do dneška a min. ještě jednu generaci se vzpamatovávat budem. Tato strana se do dnešní chvíle nedistancovala od těchto zločinů, a proto považuji tuto stranu za stranu "zločineckou" a nevidím jediný důvod proč bychom ji měli podporovat, či dávat jejím představitelům šanci, ať se jedná o malou obec, či stát.

RE: RE: politikaření x malá obec [Marie, 05.11.'10, 19:55]
Pravda je, že se další generaci budeme vzpamatovávat z toho, co se tady děje. Chtělo by si položit otázku, kdo po roce 89 zapříčinil, že náš stát přišel o zahraniční trhy, že zanikly velké podniky, které vyvážely do světa, že lidé na základě třeba kupónové privatizace přišli o své peníze, že tu vládne v jistých oblastech mafie, jinde korupce, že náš stát je zadlužen, atd??? KSČM to nebyla. Tohleto neustálé vytahování historie našeho státu může ovlivnit a nemusí lidi, kteří v té době žili. Ale co ti, co se narodili po roce 1989 nebo po roce 2000. Ti si přeci vytvářejí svůj balíček hodnot, které považují za důležitý pro jeho fungování a podle toho si bude vybírat takovou stranu nebo lidi, kteří zastávají stejné názory, pokud nejsou v rozporu z naší ústavou. Ti lidé budou taky špatní? Dobu před rokem 89 nezažili a nyni si vybírají podle toho, co preferují. Podle Vašeho postoje by jsme měli jít ještě dál do historie, třeba na druhou světovou válku. Z knih, filmů, fotografií se dozvídáte jakých svinstev se tu němci dopouštěli na našem lidu. No a po šedesáti letech s nimi rozvíjíme obchodní a jiné vztahy na úrovni evropské unie. Po roce 1945, kdy němci prohráli, změnili svojí politiku, přístupy k okolnímu světu, ale taky si nepřejmenovali stát. Dnes se o tomto státě hovoří jako o vyspělém západním státě. Proč to stějné nemůže platit i o straně KSČM. Vemte si jiné strany. Hlásají jak jsou demokratické, přitom každou chvíli se někde dočtete, nebo se dozvíte z televize, že chování jejich členů je v rozporu z hodnotami, které jako strana hlásají,nebo dokonce v rozporu se zákonem. Víc už to komentovat nebudu. Na tuto problematiku se dívám ze současnosti a hodnotím to v čem žiji a v čem budu žít.

RE: RE: RE: politikaření x malá obec [Tomáš, 05.11.'10, 20:27]
1)Za tento dluh také můžou komunisté, rozkradli kde co a na státu je a bylo, aby tyto movitosti, nemovitosti vrátil, popř. vyplatil. To nejsou malé částky to jsou řády stovek miliard.
2) To že firmy krachly...ono když se plánovalo a vše přizpůsobovalo těmto plánům ze Sovětského svazu a tím uměle udržovala zaměstnanost, tak prostě tyto firmy nebyli schopny, jak po technické stránce, tak po stránce praktické konkurovat firmám (evropským, či světovým), špatný marketing, ale hlavně najednou se nalézali ve volném trhu.
3) Nebudeme srovnávat nacismus a komunismus (mimochodem komunismus byl v některých ohledech horší - za nacismu lidé věděli co si "mohli dovolit" za komunistů to nevěděli, protože režim si vždy zákon poněkud překroutil). Nehledě na to, Němci se od své minulosti narozdíl od KSČM distancovali.
4) Argument, že mladí pamatují, či nepamatují? Panu Červenému je min. 40let, panu Valhodovi je také kolem 40 let, zažili tuto dobu a tyto zvěrstva, ikdyž někomu tato doba vyhovovala...prospěchářům,lidem bez morálního charakteru,udavačům atp.
5) S komunisty se nemluví,totální izolace.
6) www.youtube.com/watch?v=DsKd_Y0cnF0 - tohle podporujem? tohle nám tu má vládnout? fuj!!

RE: RE: RE: RE: politikaření x malá obec [Marie, 08.11.'10, 19:37]
A musím reagovat. Váš názor respektuji. V jistých věcech jsem to myslela jinak, třeba mladými lidmi jsem nemyslela pana Červeného, ale lidi, kterým je dnes 18, 20 let, co nezažili dobu před rokem 89. Někteří zvolení lidi do zastupitelstva tam už seděli minulé volební období. Proč jsou tam zvoleni znovu? A k Vaší poznámce, kdy jste označil členy KSČM za "prospěcháře,lidi bez morálního charakteru,udavače atp."
Jeden takový žije ve Volyni, dnes zde žije jako podnikatel s převlečeným kabátem. A takových lidí je. Jenže už nejsou k poznání, protože převlékli ten kabát. Proč raději neřešíte současnost. Jsou tu přeci jiné problémy, které ovlivňují naše lidi a za co může současný nastolený systém. proč se tu raději nedohadujeme o tom, která strana zvolí lepší systém na zvýšení zaměstnanosti, rozšíření školní péče o předškolní děti. Strany by možná od svých občanů mohli dostat dobrý nápad k realizaci. Tím by jste se mohli zapojit do fungování našeho města.RE: Hajzlové [Petr A.]
Hajzlové [Pavel Asztaloš]
Vymazání níže uvedeného článku [Vlastislav Asztaloš]
GRs6AvZ4li [IqrqVh2O]
www.volyne.info | design b4u | rs ZVD | hosting gigaweb | kontakt | reklama | redakce | spolupráce | RSS | © 2002 - 2011 b4u web !ndustry |
| kopírování a komerční využívání obsahu je dovoleno pouze se svolením autora |