volyne.info
homepage
sobota,
svátek má Vilém
nastavit jako výchozí
info:
Novinky
Co se děje ve městě
Glosy a komentáře
Historie
Instituce
Kultura
Oficiální informace
Povodně
Radnice
Rodáci ve světě
Školy a vzdělávání
Sport
Stránky firem
Turistické informace
volby
Zájmové spolky

online:1
xxxxx
Už jste byli v kavárně?
Ano
Ne
Ona tu nějaká je?
Výsledky
Version 2.02

Internetový prodej automobilových výfuků – www.eshop-vyfuky.cz

Butik Radost - dámské oblečení, móda a dárky online – www.i-radost.cz
 

07.09.'11, Strakonický deník, Co se děje ve městě
počet přístupů: 2888
Uzavírka komplikuje život ve městě, na náměstí je ale klid
Ticho, klid, žádná auta, téměř žádní lidé, jen dělníci skládající kostku vedle kostky. Tak vypadalo poslední prázdninové odpoledne volyňské náměstí. To je od 15. srpna uzavřené kvůli rekonstrukci komunikace.
Uzavírky se už předem obávali především soukromníci podnikající právě v centru města. „Ze začátku obavy byly, protože jsme nevěděli, do jaké míry nás uzavírka ohrozí a jak to vlastně přesně bude. Teď už můžeme říct, že je to v pohodě, na počtu zákazníků to nijak nepociťujeme, a co se týče zásobování, dostane se k nám z druhé strany,“ konstatuje Michal Zámečník z prodejny počítačů na náměstí.

Ne tak optimisticky vnímá současnou situaci Anna Bízková z obchodu s oblečením Trend mode. „Uzavírka náměstí se na nás podepsala, máme teď o padesát procent méně zákazníků,“ zmiňuje. Problém se zásobováním řešit nemusí. „Vozíme si zboží sami,“ doplňuje.

Zásobování je naopak problém pro Blue bar sídlící též v centru. „Už se stalo, že nám odmítli přivézt pivo. Pak se to vyřešilo, ale se zásobováním je to složité,“ uvádí barmanka Dana Boublíková. Jinak ale pokles zákazníků nevnímá. „Přes den sem stejně moc lidí nechodí a večer přijdou uzavírka neuzavírka,“ dodává.

"Jen těch řidičů, kteří stojí s auty v mnohdy dost dlouhých kolonách, je mi líto. Ale co se dá dělat, konstatuje Volyňačka Zdenka Bubnová

Chystaná uzavírka budila také obavy, zda neohrozí turistický ruch ve městě. Obavy vyvrací Kateřina Soldátová z místního infocentra, které se nachází také na náměstí. „Zase tolik to návštěvnost neovlivnilo, možná nepatrně klesla, ale to souvisí samo o sobě s končícím létem. Když se sem chtějí lidé dostat, tak se sem dostanou, jen si nedojedou autem až k infocentru, ale musí se projít,“ líčí Soldátová.

O rekonstrukci a s ní související uzavírkou se prý mluvilo hodně dlouho. „Místní lidé byli, myslím, dostatečně informovaní. Navíc se termín oprav stále posouval, takže jsme byli připraveni,“ pokračuje. Rekonstrukci samotnou nijak zvlášť nepociťuje, i když probíhá přímo před infocentrem. „Samozřejmě tu byl chvílemi hluk, ale teď už je tu naopak spíš klid. Nejezdí tu žádná auta, kamiony, je to jako by celý týden byla neděle,“ doplňuje pracovnice infocentra. Hned vedle stojí prodejna potravin Spar. „Za poslední dva týdny jsem zaznamenala velký pokles, lidé tolik nechodí. Mám i méně zboží, protože se bojím, abych všechno prodala,“ říká prodavačka Milada Páníková.

Problém prý bývá i se zásobováním. „Někdy se i stane, že odmítnou přijet. Zásobování se sem teď těžko dostane, musí zajet z druhé strany a odtud zboží taháme pěšky, jinak to nejde,“ vypráví Páníková s tím, že si uvědomuje, že momentální situaci musí všichni vydržet, protože rekonstrukce je nutná. „Budeme mít pak krásné náměstí, na to už se těším. Ty dva měsíce nějak přežijeme. Teď navíc začnou chodit školáci, kteří nejen že pomůžou s tržbou, ale hlavně zase Volyně ožije,“ těší se prodavačka.

Místní obyvatelé nevnímají rekonstrukci jako omezení, ale jako nutnost. „Mně osobně to určitě nijak nevadí, těch pár týdnů to všichni vydrží. Zrovna jsem koukala, jak jim to jde pěkně od ruky. Řekla bych, že by to mohlo být brzy hotové. Už se těším na nové náměstí,“ zmiňuje Zdenka Bubnová z Volyně. „Jen těch řidičů, kteří stojí s auty v mnohdy dost dlouhých kolonách, je mi líto. Ale co se dá dělat,“ dodává.

Co se týče zásobení obchodů, nevšimla si ani žádných nedostatků. „Zdá se mi, že jsou prodejny zásobené pořád stejně. Ale já sem moc nakupovat nechodím, takže se možná pletu,“ zakončuje Bubnová. Centrum Volyně bude uzavřené pravděpodobně do 15. října. Délka objízdné trasy pro kamiony dělá až 88 kilometrů.
autor: Strakonický deník
datum: 07.09.'11
Diskuse na téma: Uzavírka komplikuje život ve městě, na náměstí je ale klid

| diskuse | | další články autora |
| |


RE: Hajzlové [Petr A.]
Hajzlové [Pavel Asztaloš]
Vymazání níže uvedeného článku [Vlastislav Asztaloš]
GRs6AvZ4li [IqrqVh2O]
www.volyne.info | design b4u | rs ZVD | hosting gigaweb | kontakt | reklama | redakce | spolupráce | RSS | © 2002 - 2011 b4u web !ndustry |
| kopírování a komerční využívání obsahu je dovoleno pouze se svolením autora |