Version 2.02

12.03.'09, Pavel Pubal, Sport
počet přístupů: 1963
O vítězství nad Husincem rozhodl Kabrna
V sobotu, 7. března, od 16:00 před večerním fotbalovým plesem nastoupil A- tým ve Strakonicích na umělém povrchu proti Husinci, celku z Okresního přeboru Prachatice. I v tomto utkání odehráli Volyňáci velmi kvalitní zápas a po jasné převaze po celé utkání zvítězili v poklidu 2:1, když snižovali Husinečtí jedinou vážnější akcí až 10 minut před koncem.

Slavoj byl lepší především v pohybu, neustálým napadáním dělal soupeři problémy a o vítězství se postaral 2 brankami Kabrna, Chochol navíc nastřelil tyč. První branku vstřelil Kabrna už v 6. minutě střelou ze standardní situace, vítězství pojistil ještě zkušeným potrestáním golmanovi chyby v 68. minutě. Jedinou kaňkou na tomto utkání (kromě promrzlých kostí) byla tvrdá hra soupeře, která ani zdaleka nepřipomínala přátelské utkání. Hráči Husince dohrávali každý souboj naplno a výsledkem byla červená karta již v 19. minutě, kdy musel být po tvrdém zákroku a otoku nohy vystřídán Tříska. Díky domluvě, neboť šlo o přátelské utkání, však mohli Husinečtí pokračovat v 11, což se nakonec rozhodčímu Mrázovi vymstilo. Soupeř toho totiž začal využívat a dalším vyvrcholením bylo zranění Škopka, který si poranil koleno a podle jeho slov je možná také operace, která by jej dostala ze hry do konce této sezony. Pro připomenutí- stejný hráč utrpěl to samé zranění (pouze na 2. koleni) v loňském roce, tehdy trvala rekonvalescence cca 10 měsíců! Pokud by se tedy toto zranění potvrdilo, znamenalo by to komplikace pro trenéra Němečka, který začal praktikovat hru na 3 útočníky, kdy vysokého Chochola podporovali z křídel právě Škopek a Prihara.

Slavoj nastoupil kompletní, střídalo se hokejově a tak si zahráli všichni tito hráči: Hrdina, Mráz, Liška, Lukeš, Ryba, Rangl, Vilánek, Tříska, Myslivec, Mack, Prihara, Uhlík, Kabrna, Kubeš, Chochol, Škopek a z B-týmu vypůjčený Rojík. Nastoupit mohl také další hráč rezervy, Nový, ten však nakonec nebyl využit.
autor: Pavel Pubal
datum: 12.03.'09