Version 2.02

28.10.'06, Marek Mráz, Sport
počet přístupů: 1940
Derby se domácím nevydařilo
Sobotní fotbalové utkání mezi domácí Volyní a hostujícími Malenicemi doprovodil jeden z posledních slunných dnů tohoto roku a až překvapivě vysoká návštěvnost.

Utkání bylo od začátku až do konce ve znamení vysokého nasazení obou týmů, čemu se nelze divit, jako v případě tohoto derby okresních zástupců.

První vážnější šanci utkání měli domácí, kdy Prihara byl faulován. Bohužel, s trestným kopem si domácí Hodánek neporadil. Domácí si vytvořili územní převahu, ale bohužel střela Škopka nebo Prihary vyšla naprázdno.

V 19. minutě to byli právě hosté, kteří rozehrávali z postranní čáry trestný kop. Ve vápně si nejvýše vyskočil malenický Frnoch a dal úvodní gól k tyči. 0 : 1

Branka domácím zmrazila další šance domácích a v rozmezí následujících dvaceti minut se hrál spíše fotbal bojovný, ale bez vyložených šancí.

Až ve 40. minutě přišel zlom v podobě Hodánka, který dostal míč za hostující obranu, řítíl se sám na bránu, jeho pokus však Kainz bravurně vyrazil. Míč se však odrazil k Priharovi a ten, nekompromisně srovnává stav zápasu. 1 : 1

Začátek druhého poločasu upadl do průměrného fotbalu. V 60. minutě nechala domácí obrana úplně volného Slepičku, který si naběhl na centr Michalce a v pádu hlavou poslal hosty podruhé do vedení.
1 : 2

Domácí Volyně se snažila urputně srovnat, ale nedokázala kombinovat.
Do ojedinělé šance se dostal Uhlík, ale netrefil z pravé strany branku. V dalších minutách Malenice jen bránily a odvracely centrované balóny domácích.
V závěru utkání hosté častým simulováním a diskutováním s rozhodčím, obdrželi několik žlutých karet, ale výhru si udrželi.

Domácí Volyně by si remízu zasloužila a celkově podala výborný výkon, ke kterému byla podpořena i vysokou návštěvností a pozitivnímu naladění celého týmu.

Sestava: Mráz – Mourek, Rangl, Škopek, Ryba – Kubeš, Uhlík, Liška (61. Myslivec), Hodánek – Chochol, Prihara

Rozhodčí : Mikeš

Nejlepší hráči zápasu: Uhlík, Rangl, Prihara
autor: Marek Mráz
datum: 28.10.'06