Version 2.02

07.05.'03, p holoubek, Sport
počet přístupů: 2385
Netolický turnaj prověřil Volyni před začátkem sezóny
V sobotu 26.4. 2003 se v Netolicích pořádal první ročník volejbalového turnaje mužů. Tímto turnajem se neoficiálně zahájila antuková sezóna. Svoji účast potvrdilo osm týmů. Kromě Sokola Volyně to byly týmy EGE České Budějovice, Netolice A, Netolice B, Ecos Praha, Husinec, Ledenice a Vodňany.

Systém turnaje: Hrálo se ve dvou čtyřčlenných skupinách každý s každým na dva hrané sety. Nejlepší dva celky z každé skupiny postoupily do semifinále. Tam se již hrálo, stejně jako ve finále na dva vítězné sety.

Sokol Volyně se postupně utkal s celky Netolic B, EGE ČB a Vodňan. Do prvního utkání vstoupil Sokol jako vždy nervózně a chvíli trvalo, než si také zvykl na venkovní prostředí. U některých hráčů to byl opravdu problém. S narůstajícím počtem výměn se nakonec vše srovnalo. Netolice B Volyně porazila 2:0 po setech 25:17 a 25:22.
Ve druhém zápase narazila Volyně na jasného favorita turnaje, hráče EGE České Budějovice, posílené o reprezentanta ČR Ondřeje Hudečka, hráče Jihostroje ČB a Tomáše Rubáčka, toho času hráče Aero Odolena Vody. V prvním setu hráči EGE Volyni nic nedovolili, doslova rozstříleli Sokol smečovaným servisem a vyhráli 25:11. Druhý set se hráči Volyně zbavili respektu a solidním výkonem uhráli přijatelný výsledek 20:25.
V posledním zápasu šlo o postup do semifinále. Vodňany Sokol porazil 2:0, ( 25:18, 25:21) a mohl se radovat s postupu.
V semifinále narazil na áčko Netolic. Po vyrovnaném průběhu podlehl tým Volyně ve třetí zkrácené sadě. Výsledky setů: 13:25, 25:21 a 8:15.
Souboj o bronzový stupínek byl opět velmi vyrovnaný. Volyně zvítězila v prvním setu hladce 25:17, druhý ovšem prohrála těsně 23:25 a o všem rozhodoval poslední set. Tam byli úspěšní hráči Ecosu Praha a vyhráli ho 15:9.