HISTORY

Jak vznikla Summer Punk Párty? Vlastně dost nečekaně a hekticky. Šimon pořádal klubové akce ve Vimperku, Ondru zase lákalo se do něčeho pustit. Znali jsme se z různých akcí a koncertů, až jsme se jednou dohodli, že společně zkusíme něco domluvit. Během naprosto bláznivýho týdne jsme narychlo domluvili termín, první polovinu kapel a aniž bychom si to pořádně uvědomovali, Summer Punk Párty už měla svoje základy.

Byli jsme tehdy pořadatelský ucha a celá organizační stránka byla tak trochu anarchie, i přesto jsme se s prvním ročníkem ale zdárně poprali, posbírali zkušenosti a už tehdy jsme věděli, že chceme pokračovat.

Na prvním ročníku (17. srpna 2012) se představily tyto kapely:
Mimo realitu
Delikvence 11
Rabies
Bombs from Heaven
Punk Floid
Rivers

 S přípravami druhého ročníku jsme začali podstatě dříve, přesunuli ho z pátku na sobotu, rozšířili line up na 10 kapel a po dlouhých úvahách jsme přidali i páteční before párty, kterou obstarali plzeňští Missing Words Sound System. Poprvé jsme také pozvali zahraniční kapely.

Co se počasí týká, šlo o nejvydařenější ročník – oba dva dny se nesly ve znamení tepla, koupání, dobrého piva a dobré nálady. Až na několik drobností se neobjevily ani žádné organizační problémy a my se tak mohli s chutí pustit do dumání nad třetím ročníkem.

Na druhém ročníku (16. – 17. srpna 2013) se představily tyto kapely:

Stuck in Mind
Otherparts
Nutno dodat
Sold My Soul
Five Minute Fall (A)
Exni!to
Nežfaleš
Skywalker
Staré pušky
All Faces Down (A)

+ páteční before párty Missing Words Sound System

Pro třetí ročník jsme si vytyčili novou výzvu – dva plnohodnotné festivalové dny, ve kterých má vystoupit 15 kapel. Krátce po skončení „dvojky“ jsme se dali znovu do díla a snažili se přiblížit našemu cíli.

Poprvé jsme se také rozhodli pozvat známější zahraniční kapelu – volba padla na německou HC/punkovou legendu Crushing Caspars. Nezanedbali jsme ale ani české kapely – mimo jiné se představili například The Fialky, Better Way nebo Bombs from Heaven.

Vůbec poprvé se proti nám ale postavilo počasí – oproti předchozím rokům bylo chladněji a museli jsme čelit také půlhodinové průtrži mračen. Zároveň nám na poslední chvíli vypadly dvě kapely ze sobotního programu – Lazy Bastards (autonehoda) a Sail This Ship Toghether (nemoc). Ani jedna z těchto skutečností ale neodradila návštěvníky od toho, aby si festival maximálně užili.

Na třetím ročníku (15. – 16.8.2014) se představily tyto kapely:

Crushing Caspars (D)
The Fialky
Better Way
Bombs from Heaven
BOY
Just For Being
HOPES
Delikvence 11
Streetfighters
Herdek Filek
Smoketown G
Proti zdi
Radio Vandal

Pro zranění/nemoc nevystoupili:
Lazy Bastards (D)
Sail This Ship Together

 Čtvrtý ročník byl co se účasti do té doby nejsilnější a pro nás zásadní, za víkend se na koupališti vystřídalo více jak 1000 lidí.  Vůbec poprvé v historii. Počasí se vydařilo na 100% a návštěvníci mohli využít i bazén ke koupání.

Za celý víkend se na stagy vystřídalo 15 kapel, což bylo stejné jako při minulém ročníku. Nicméně jsme se rozhodli ještě pro stage druhou, kde probíhaly pod taktovkou Missing Words Sound System afterparty až do ranních hodin.

Jako největší perlu považujeme to, že se nám podařilo domluvit legendu amerického hardcoru a to kapelu First Blood, která předvedla neskutečnou show.  Za zmínku stojí jistě i další kapely, jako jsou jabloneční oi punkáči Muerti, dědkové SPS, čím dál známější Hanba a spousta dalších.

Na čtvrtém ročníku (21. – 22.8.2015) se představily tyto kapely:

FIRST BLOOD (USA)

SPS
Muerti
Hanba
Delusion
City Lights
The Unholy Preachers
Cheers!
Backfist
Rabies
Lazy Bastards (D)
Sail This Ship Together
Cela pro Klárku
The Beautifuls
Smoketown G

I páté pokračování se neslo v duchu teplého slunečného víkendu. Účastníci festivalu si mohli užívat všech čtrnácti kapel při koupání v bazénu. Nakonec byla pokořena loňská účast a dorazilo na 1500 lidí. 

Hvězdou celého festivalu byli dozajista američní Dog Eat Dog, které zná nejedna generace. Za zmíňku stojí i němečtí Ristk It!, či speciální set Vladímira 518 a pražské smečky The Rocket Dogz. Nelze zapomenout ani na staré dobré Plexis, nebo Status Praesents.

Na pátem ročníku (19. – 20.8.2016) se představily tyto kapely:

Dog Eat Dog (USA)
Risk It! (DE)
Plexis
Status Praesents
The Fialky
Rozpor (SK)
Vladimir 518 a MIKE T
The Rocket Dogz
Dead Set Against
The Detectors (DE)
Pirates of the pubs
Positive Mind
Exil
Libido Challenge

Momentálně připravujeme 6. ročník, který se uskuteční opět v srpnu 2017. Pokud se něco zásadního nezmění, koncept festivalu zůstane stejný – 2 dny a více než 10 kapel. Rádi bychom se ale zaměřili na organizační stránku festivalu a také na zázemí pro fanoušky i kapely. Více info již brzy!

Rok 2017: 

 

10614028_10202593652273207_2061700739_n