Začínáme 18. 9.

06.09.2023

Cvičení oddílů začíná v v pondělí 18. 9. - rozvrh najdete v sekci Oddíly. Nemusíte se dopředu hlásit, prostě přijďte a cvičte s námi.

Nácvik sletových skladeb začíná v říjnu, organizační schůzka je v pondělí 18. 9. - od 17 h pro rodiče a děti skladeb Sokolhraní a Fitness (účast rodičů je důležitá a nutná), od 18 h pro ženy a muže skladeb Babí léto a Rocková symfonie.


Noc sokoloven + sletová štafeta 23. 9.

05.09.2023

V sobotu 23. 9. v 16 h děti i dospělé zveme na Noc sokoloven. V rámci této akce proběhne i převzetí župní sletové štafety od T.J. Sokol Katovice a její přenesení dál směrem k Č. Budějovicím. Kdo bude chtít, může symbolicky podpořit ty, kteří se se štafetovým kolíkem opravdu vydají na cestu do Strunkovic n. Bl. Při čekání na návrat nosičů štafety si budeme u sokolovny povídat o nových sochách sokolů, podíváme se na fotografie a na video a prohlédneme si sochy. Večer se můžete těšit na táborák, opékání. Nebude chybět zpívání u kytary.


Noční běh/chůze Volyní 27. 9.

04.09.2023

Projekt #BeActive Sokol spolu v pohybu, probíhající 23.-30. 9., je propojen s projektem Evropské komise s názvem Evropský týden sportu. Jeho součástí je #BeActive Night. Zveme Vás tedy na 3. ročník Nočního běhu, a to ve středu 27. 9. Prezence bude v 18:30 h až 20:30 h u sokolovny, průběh 19 h až 22 h, startovné dobrovolné. Start a cíl v sokolovně. Malé občerstvení (čaj, zákusek). Trasa povede městem, měří 4 km a lze ji absolvovat vícekrát. Doporučeno oblečení s reflexními prvky nebo reflexní pomůcky (pásky apod.). Malá odměna pro každého a něco navíc pro ty, kteří uběhnou či ujdou nejvíce kilometrů. Děti do 15 let bez doprovodu dospělého mají prezenci v 18:30 h a doprovodí je cvičitelka. Neměříme čas, počítáme kilometry. V r. 2021 jsme ušli a uběhli 336 km, v r. 2022 to bylo 570 km. Zvládneme letos více?


Výlet na Šumavu - Srdce Evropy, Soumarské rašeliniště

03.09.2023

V sobotu 7. 10. se vydáme jako každý rok na začátku cvičebního roku na Šumavu. Pojedeme vlakem do Volar (čas odjezdu ještě upřesníme), odtud okolo Dřevěného srdce Evropy na Soumarské rašeliniště a k Muzeu lehkého opevnění na Soumarském mostě (7,5 km). Kdo bude chtít, může dojít až do Lenory a obdivovat starý dřevěný most - rechli (další 4 km). Návrat domů vlakem (příjezd v 16:19 h).


Návrat sokolů

17.08.2023

Díky podpoře Města Volyně a našetřeným finančním prostředkům jsme už letos mohli přistoupit k osazení 4 nových soch sokolů na severní štítovou stěnu. V pondělí 17. 7. začaly práce na přípravě sloupků pro sochy, což bylo náročné, zejména když celý týden bylo tropické počasí. Den „D“ nastal přesně o měsíc později. Ve středu 16. 8. přivezlo sochy z ateliéru auto s rukou a složilo je na hřišti u sokolovny. Ve čtvrtek 17. 8. po 8. hodině bylo vše připraveno – velký jeřáb, lešení u sloupů, nářadí, chemické kotvy v lednici, počasí a hlavně lidé. Jeřáb nadzvedl sochu, na její podstavec byly našroubovány trny. Jeřáb sochu zvedl nad příslušný sloupek a proběhlo zkušební osazení. Poté byla opět socha nadzvednuta, do otvorů pro kovové trny byla natlačena chemická kotva a proběhlo definitivní osazení. To se opakovalo 4x. Celá akce byla hotova za 2,5 h, a to díky profesionalitě a připravenosti všech zainteresovaných. Děkujeme pánům sochařům a jejich spolupracovníkům za odborný dohled a spolupráci, firmě Neubauer z Písku za profesionální práci jeřábu, p. S. Talafousovi za přivezení soch a p. Eichlerovi, protože kotvení a osazení proběhlo ve spolupráci s jeho firmou.


...archiv novinek