Naše jednota pořádá sokolský příměstský tábor. Termín je jako tradičně "po volyńské pouti", tj. 12.-16. 8.

Tábor je určen pro děti od 7 do 15 let, které se mohou těšit na aktivity v sokolovně i venku (seznamovací hry, pohybové hry, míčové hry a jiné koletkviní sporty, základy atletiky a sportovní gymnastiky, posilování, stolní hry, malování a tvoření, jednodenní výlet do okolí Volyně nebo na Šumavu, dle zájmu pro starší děti půldenní cyklovýlet). Dětem se budou věnovat vedoucí se zkušenostmi a s odpovídajícím vzděláním. Je zatištěna strava (dopolední svačina v sokolovně a oběd ve školní jídelně).

Základní cena = 2.500 Kč; dítě, které má zaplacené příspěvky na r. 2024 = sleva 1.000 Kč; dítě, které nemá zaplacené příspěvky na r. 2024, může zdarma cvičit v jednom oddíle od září do konce kalendářního roku.

Přihlášky posílejte na volyne@sokol.eu nebo volejte na tel. číslo 728 117 969 – uveďte jméno a příjmení dítěte, jeho věk a své tel. číslo. Na konci dubna pošleme závaznou přihlášku a další pokyny.

10.05.2024

Naše jednota pořádá letní dětský pobytový tábor pod Bethánem, a to opět prvních čtrnáct dní v červenci. Cena je 5.000 Kč pro děti, které mají na letošní rok zaplacený příspěvek a jsou členy naší jednoty. Pro ostatní děti je cena 5.300 Kč. Kontakt: 721 502 161, 722 921 846 nebo petra.tikova@seznam.cz.

Sokolský Atletcup 2. 6.

07.05.2024

Zveme všechny děti a dospělé v neděli 2. 6. na atletické závody (POZOR - v tištěné verzi Zpravodaje města je nesprávné datum).

Disciplíny: sprint, hod kriketovým míčkem, skok daleký, překážkový běh

8:15 – 8:45 = prezence: 3.-9. třída, dorost, dospělí

9:45 – 10:00 = prezence: předškolní děti, 1. a 2. třída

8:50 = nástup, zahájení

9:00 – 13:00 = závody (předškolní děti a 1. a 2. třída se připojí v 10:00 h)

cca 13:15 = vyhlášení výsledků pro všechny kategorie

V případě velmi nepříznivého počasí budou závody v tělocvičně: hod badmintonovým míčkem, šplh (tyč nebo lano dle věkové kategorie), běh na dvě rovinky, skok z místa do duchny.

Kategorie (dle počtu přihlášených): předškolní děti (2016 a mladší), ml. žákyně, ml. žáci, st. žákyně, st. žáci, dorost + dospělí (i rodiče, prarodiče, tety a strejdové…). Přihlásit se může kdokoliv – prostě jen přijďte. Všichni dostanou diplom a odměnu, umístění na 1. až 3. místě také medaili a cenu.

Župní přebory v atletice

06.05.2024

Opět jsme se na župní přebory v lehké atletice vypravili do Českých Budějovic. Na atletickém stadionu na Sokolském ostrově jsme byli po 2 letech. Naše malá výprava čítala jen 3 soutěžící, kteří měli letos chuť závodit, za což jim patří naše veliké díky. Soutěžící musí v těchto závodech absolvovat sprint, hod do dálky, skok daleký a kromě předškolních dětí i běh na střední trať. Naši mladí sportovci, Lucie a Kristian, poprvé závodili stejně jako dospělí v běhu na 100 m a ve vrhu koulí, také střední trať dorostenek měřila už 800 m a dorostenci museli zvládnout úctyhodných 1 500 m. Nezměnil se pro ně jen skok do dálky. Počasí bylo ideální. Od rána bylo slunečno a příjemně teplo. Organizátoři byli dobře připraveni, takže závody rychle plynuly. Výsledky: Ml. žáci II - Tomáš Kouba 9.-10. místo, Dorostenky - Lucie Holoubková 6. místo, Dorostenci - Kristian M. Zahradník 4. místo.

Otevřený župní přebor O pohár Sokola Volyně ve stolním tenise

04.05.2024

V sobotu 27. 4. 2024 uspořádal oddíl stolního tenisu T.J. Sokol Volyně již 14. ročník tradičního turnaje trojčlenných družstev „O pohár Sokola Volyně“, který je organizovaný jako otevřený župní přebor Sokolské župy Jihočeské. Ve volyňské sokolovně se sešlo 10 týmů. Dostavili se jak tradiční účastníci, tak někteří nováčci. Na úvod všechny přivítal starosta města Volyně Ing. Martin Červený a starostka a náčelnice T.J. Sokol Volyně Ing. Olga Holoubková. Družstva byla rozlosována do 2 skupin, v nichž se hrálo systémem „každý s každým“. Oba nasazené týmy, Sokol Vodňany (Heinzl, David Jakub, Turek) a Sokol Volyně A (Krahulec Jiří, Valašík, Majer, Boška), potvrdily oprávněnost nasazení a vyhrály své skupiny bez jediné prohry. V semifinále se střetli vítězové skupin s druhými týmy ze skupin opačných, Vodňany zvítězily nad Spartakem Kaplice (Dvořák, Procházka, Beneš), Volyně A přehrála TJ Osek (Broulim, Holman, Vejda). Ve finále zvítězily v poměru 4:1 Vodňany nad Volyní A. O vítězství Vodňan rozhodly především těsné výhry Davida nad Krahulcem a v zápase ve čtyřhře, kde se proti sobě postavily páry Heinzl-David a Krahulec-Valašík. Oba zápasy se rozhodovaly až v napínavých koncovkách pátých setů a přinesly řadu pohledných výměn se šťastnějším koncem pro vodňanské. Třetí místo vybojoval tým TJ Osek, když v utkání poražených semifinalistů v poměru 4:1 přehrál Spartak Kaplice. O stejnou příčku tyto týmy proti sobě bojovaly též v předchozím ročníku turnaje, výsledek byl tehdy opačný. Družstva, která obsadila ve skupinách 3.-5. místa, se vzájemně střetla o konečné pořadí. O celkově 5. místo si zahrály týmy Sokola Mirotice (Břicháček, Karas Dominik, Vašek) a SK Martyna Malovice (Kolář, Krotký, Schoř), kdy jednoznačně 4:0 zvítězily Malovice. Souboj o 7. příčku svedl proti sobě družstva Sokola Volyně B (Nestřeba, Hokr, Pour, Chalupa) a Sokola Velké Popovice (Opolzer, Pražák, Ivan), zvítězily Velké Popovice v poměru 4:2. Poslední místa ve skupinách obsadily týmy Sokola Praha-Podolí (Malá, Stejskal, Trnka) a Sokola Studená (Maňhal ml., Maňhal st., Brada), které si spolu zahrály o konečnou 9. příčku, a 4:3 zvítězil Sokol Praha-Podolí. Na závěr hlavní organizátor turnaje a předseda volyňského klubu Radek Chalupa zhodnotil průběh turnaje a vyhlásil výsledky. Starosta města a starostka a náčelnice jednoty předali poháry družstvům na prvních třech místech a diplomy všem účastníkům. Všechny týmy si z Volyně odvezly ceny od věrných sponzorů volyňského stolního tenisu, k nimž se tradičně řadí Řeznictví–uzenářství Staněk, Jatky Hradský Strakonice, Paterna–reality, Catering Luboš Šrámek či Pavel Fajnor. Poděkování patří Františku Divišovi, který v roli hlavního rozhodčího až do pozdních hodin turnaj bezchybně řídil, stejně tak i Janu Škrlemu za bohatou fotodokumentaci. „Volyňské trojčlenky“ se řadí k již tradičním akcím závěru stolnětenisové sezóny. Pořadatele velmi těší, že na turnaj opakovaně váží cestu pravidelní účastníci i z poměrně vzdálených končin, stejně tak i fakt, že se stále objevují noví zájemci o účast.