pondělí,
Říká se, že "Punk´s not dead", a jestli to platí, tak v tom případě jsme jeho vrazi...

Před dávnými a dávnými lety se v jedné z mnoha volyňských občerstvoven zjevil zárodek naší kapely, když se bERRZ zeptal do té doby zarytého folksmana Roubala, jestli by nechtěl hrát v punkové kapele. Původně řečnická otázka však vzbudila velký zájem, a tím pádem, už o budoucí kapele neblouznil jenom jeden člověk:). Že s námi bude hrát Most bylo jasné už od počátku, protože jsme potřebovali někoho, kdo umí na něco hrát, a to Most opravdu (bohužel) umí:). Menší problém vznikl po zjištění, že nemáme nástroje, respektive nástroje, které je možné zesílit díky vynálezům pana Edisona. Tento kosmetický detail jsme ale během několika desítek měsíců hbitě odstranili a začalo nejvtipnější obodobí, a to zkoušení a vlastní realizace našich plánů.

Název se vyvíjel velmi dramaticky, protože první bERRZovy návrhy jako Spontánní porod malého děvčátka nebo Vědomostní propast se z neznámých důvodů neshodovaly s postoji zbytku kapely, a jeho poslední zoufalé pokusy jako Spermicidní pěna a podobně se postupně zvrhly v to, že jakýkoliv další jeho návrh byl označen za "marnou snahu". A bylo to:)

Historicky první oficiální zkouška se odehrála čtvrtého srpna 2003, kdy jsme zasquatovali privátní aparaturu v sále Na Nové, a podařilo se nám relativně bez odhalení hodinku brnkat. Problém s absencí bicích jsme operativně vyřešili angažováním Langa, který do té doby udivoval svým uměním s kapelami Vaše smůla, To máte zato a dokonce i na několika zkouškách s jihočeskou punkovou legendou B.V.K.. Výsledkem naší první společné zkoušky bylo několik verzí kultovního Traktoru, při jejichž hraní jsme poznali kouzlo bluesového i metalového pojetí.

Vzhledem k tomu, že Lang neměl vlastní bicí uspokojující kvality, a bERRZ s Roubalem pro změnu nedisponovali kombem, odehrávaly se zkoušky u bERRZe doma, kde se dvě kytary daly za příznivé konstelace připojit přes počítač a následně zesilovač ve veži s výkonem 25 Wattů. Uznáte sami, že dvě kytary přes jeden vstup ještě na takovém výkonu nejsou zrovna ideální podmínky pro zkoušení. Ale tyto problémy jenom posílily naší motivaci ke zkoušení a k tomu, že jsme si koupili od, dnes již Mgr, Mosta jeho 100 Watového Regenta, aby on mohl po státnicích zakoupit kvalitnější aparát.


Máme zkušebnu a na světě jsou první písničky

Pořádně zkoušet jsme začali až v říjnu, když se Roubalovi podařilo zařídit zkušebnu na průmyslováckých intrech. Bylo to fajn, až nato, že jsme tam museli docházet na desátou hodinu ranní, což pro byla naše alkoholické biorytmy těžká rána. Každopádně jsme se překonávali skoro každý víkend a dělali tam obyvatelům krásná hudební dopoledne. Jistě na nás budou s láskou vzpomínat:) V prosinci jsme udělali první písničku, a pak už to šlo jako na drátkách. Motivace v podobě prvního koncertu byla opravdu silná.


A už "hrajeme" pro lidi

První koncert nedopadl úplně podle našich představ:) Nevzdali jsme to a o týden později si udělali reparát na druhých narozeninách volyne.info.Roubal pak měl trochu problémy citového charakteru, a tak jsme nezkoušeli až do prázdnin.

Na léto jsme se vecpali do zkušebny kapely "25", která nám ráda a ochotně půjčovala klíče od jejich garaáže, a za což jim velmi děkujeme. Zmákli jsme s udělat kolem pěti nových songů, které jsme předvedli na koncertě, pořádaném u příležitosti návratu oblíbeného Pepy:)

Právě na tomhle koncertě se k nám přidal nový člen. Jeník, který se svou trumpetou založil dechovou sekci MS se celkem chytil. Přesto, že celý podzim lítal po lese s flintou, zvládl předvánoční koncert ve Volyni úplně v pohodě a s grácií. To samé platí i pro Marka, kterého jsme si půjčili z nišovické legendy Bezobaf. Zaskakuje u nás za Langa, který si odjel léčit své závislosti do Skotska. Jestli se nám ještě vrátí to bohužel netušíme:)

Poslední vystoupení našeho prvního koncertního roku jsme nasměrovali do Zálesí na VaSila, pořádaného Českým rockem. Bez Roubala to nějak nebylo ono, a možná to bylo i tím, že jsme hráli až v jednu ráno. Životní vystoupení z předvánočního koncertu ve Volyni jsme sice nezopakovali, ale zas taková ostuda to snad nebyla. Každopádně se ale na této akci stalo plno věcí, které možná v budoucnosti ovlivní chod kapely. bERRZovi totiž začala vynechávat basa a Jeník, opit nejen hudbou, ztratil trumpetu. Tak jen doufáme, že ji najde....


Novej rok, do flašky absinthu skok

Nový rok začal divně. Berry byl v depresi, Roubal byl šťastnej, Jeník sháněl novou trumpetu a Most se nervoval s chovanci vzdělávacího ústavu. Změnu a cestu z krize ukázal až koncert na oslavě zplnoletnění Mostova dívčího fanklubu. Koncert jsme si ještě bez Jeníka celkem užili a zvládli jsme to i bez Superstaara Franty, který od té doby nechodí na zkoušky ani na koncerty:(

Každopádně Berry poznal kouzlo absintu a stal se z něj stal opravdový prokletý básník. Od té doby ho opustily deprese, Most se tu taky celkem uklidnil, a na následných Šibřinkách dokonce domluvil, s členem činohry Národního divadla, účinkující do našeho budoucího videoklipu.

Na konci února jsme uspořádali společně s MaMuMou benefiční koncert pro Jeníkovu novou trumpetu. Přišlo asi dvacet lidí, ale celkem jsme si to užili. Pomohli jsme dokonce zpěvem a basou při premiéře kapele, ke které cítíme mírné sympatie, už jenom proto, že nám její začátky něco připomínají:)

Zatím posledním zařezem do koncertní pažby MS bylo velké vystoupení s Totálním nasazením a Zničehonic, který jsme překvapivě přežili bez rozbitých hlav a jiných tržných a sečných zranění, které by mohly způsobit vrhané půllitry:)

Patrně nejúspěšnější období kapely jsme uzavřeli v květnu na písecké Palubě. Tam jsme předvedli pravděpodobně nejlepší koncert v dějinách MS. Sice bez fanoušků, ale zase v mnohem zajímavějším duševním rozpoložení některých členů kapely. Zároveň to byl poslední koncert, na kterém s námi hrál Marek. Děkujeme mu tedy za to, že nás vytáhl z průšvihu, kdy nám odjel Lang.

Krize se prohloubila, a další zkoušku jsme měli až za půl roku, v září. Zjistili jsme, že i na mladíky jako my už si došlápla skleróza, a mohli jsme začít zase znovu. Navíc s Langem.

Na podzim jsme ale udělali pár nových písniček a rok, který tak pěkně začal jsme skončili tragickým vystoupením na předvánoční veselici volyne.info. Snad bude rok 2006 lepší.

 
..:: aktuality
..:: koncerty
..:: kapela
..:: nahrávky
..:: texty
..:: media
..:: shop
..:: fotky
..:: napsali o nás
..:: linky
..:: kontakt
..:: guestbook

myspace.com
bandzone.cz
myspace.com
copyright marná snaha 2003 / webdesign by bERRZ / b4u web !ndustry