Volyne.info je nezávislý informační server s více než desetiletou historií. Během své historie se zasazoval především o to, aby vytvářel neutrální prostor pro diskuse nad tématy, které leckdy rozdělovaly město na dva nesmiřitelné tábory. I teď je otevřen všem, kteří na něm chtějí neanonymně publikovat svůj názor.

Ať už to byla kauza Open Hell Festu, změny vedení v muzeu, řešení obchvatu města, povodně nebo nakonec i události posledních komunálních voleb.

Stránky jsou ve své podstatě neziskové, ale nebrání se různým formám sponzorství. Na zpravodajství se v různých obdobích historie podíleli aktivní autoři z Volyně i okolí. Tímto bychom rádi poděkovali následujícím spolupracovníkům: Petr Holoubek, Jakub Skolek, Pavel Pubal, Tomáš Houska, Mirka Mrázová, Lucka Beránková, Martina Vaněčková, Marek Mráz, Monika Lomová, Jirka Kuchař, Víťa Pressl a Pavel Černý.

Od počátku za projektem volyne.info stojí Honza Beránek a Pepa Lukeš, kterým kryli záda programátoři Honza Zahrádka a Jirka Čáp. O grafiku se od počátku staral Zbyněk Trojan.

Současná verze už je ale postavená čistě na redakčním systému WordPress. Staré články ale nezmizely. Databáze starších článků zůstala na svém místě. Archiv z let 2002 – 2013 lze najít zde.