Třiadvacáté kolo Dudák okresního přeboru rozluštilo postupovou hádanku. Fotbalistům Volyně stačilo k definitivě prvenství získat jediný bod a i když se Střelskými Hošticemi v půli prohrávali 0:1, nakonec si připsali vítězství 3:1, čímž si zajistili postup do I. B třídy. Obrat nastartoval krásným gólem hned ve 47. minutě Jan Kubeš, který tak protrhl své jarní střelecké trápení. Druhý gól pak přidal po tečované střele opět Kubeš a pojistku na 3:1 vsítil v závěru Havlíček.

Volyňským se povedlo postoupit po několikaletém snažení, takže se ihned na hřišti začalo mohutně slavit – nechybělo šampaňské, vítězné chorály a vše ještě podtrhnuli fanoušci dýmovnicemi a pyrotechnikou. Oficiální oslava včetně předání poháru proběhne po posledním kole soutěže, které je na programu v sobotu 21. června.

Volyně – Střelské Hoštice 3:1 (0:1). Branky: Kubeš 2, Havlíček – Červený. Rozhodčí: Stejskal.

Sestava Volyně: Mráz – Rojík, L. Žák, Dvořák, Myslivec – Neumitka, Mack, Chvosta, Havlíček – Škopek, Kubeš. Střídali Pasler, Frk, Pikolon a Chochol.

Sestava Střelských Hoštic: Pikl – Josef Šíp, Švihovec, Kopecký, Jiří Šíp, Hládeček, Rejšek, J. Boukal, Kokrda, Paroubek, Červený.

Jak hrály ostatní kategorie?

B – tým: Volyně – Cehnice B 0:0 (0:0)
Dorost: Volyně – Sedlice 4:1 (2:0)
Starší žáci: Volyně – Písek B 1:5
Mladší žáci: Volyně – Písek B 5:2
Starší přípravka: Volyně – Chelčice 15:1 (7:0)
Mladší přípravka: Volyně – Strakonice A 9:3 (5:2)

• Mladší přípravka: Volyně – Štěkeň, neděle (8.6.) 15:00 ve Volyni – 9. kolo, sk. A

VÍCE INFORMACÍ VČETNĚ FOTOGALERIÍ Z UTKÁNÍ NALEZNETE NA WEBOVÝCH STRÁNKÁCH KLUBU WWW.SKSLAVOJVOLYNE.CZ