Marie Lahodná dělá nápovědku – jak jí herci souboru PIKI Volyně říkají – 35 let. Na závěr pátečního představení Podzim života je krásný pro ni připravili veřejné poděkování a řadu dárků. „Moc vám všem děkuju. Ani nevím, co jiného říct,“ byla první reakce Marie Lahodné. Že se jí v očích objevily slzy, nebylo nic zvláštního. Dojetí se totiž zmocnilo i přibližně 90 diváků.

Návrat do ledna 1979 zažila v pátek 10. ledna 2014 Marie Lahodná (56). Postarali se o to herci z Divadelního spolku PIKI Volyně. V té době totiž začala Marie Lahodná pracovat jako divadelní nápověda. Vydrželo jí to pětatřicet let.

Její překvapení z poděkování a dárků před diváky po odehrání komedie Podzim života je krásný nebylo hrané. „Vůbec o ničem jsem neměla tušení. Utajili to dokonale,“ svěřila se po představení.

Marie Lahodná dříve i hrávala, ale sama se za herečku nepovažuje. „To bylo v roce 1971 ve hře Magdaléna Dobromila Retigová, kde jsem hrála jednu z dívek,“ vzpomíná. Když posléze začal fungovat soubor Studio mladých, vystupovala ve hře ze školního prostředí a měla i menší roli v Hamletovi. „Pravda je ovšem taková, že se na divadelní prkna bojím,“ dodává s úsměvem.

Třicet pět let v nápovědě ovšem představuje také velký divadelní počin. Nejen proto, že zná obrovské množství rolí a textů, ale funguje i jako psychická podpora. To potvrzuje režisér a tvůrce komedie Podzim života je krásný Miroslav Pikolon. „Bez naší Marušky to prostě nejde,“ dodává. Nejraději vzpomíná na roky 1987, 1988 a 1989. Divadelní spolek Studio mladých získal cenu národní přehlídky Jiráskův Hronov.

Celou reportáž z divadelního poděkování si přečtěte na stránkách Deníku.

Komentáře