Sousedovice, v jejichž sestavě se poprvé v sezoně objevil i Milan Glazunov, do utkání vstoupily lépe a v úvodních minutách měly mírnou převahu. Své šance ale domácí neproměnili, za což byli potrestáni po půlhodině hry. To se odrazil míč po rohovém kopu k Rojíkovi, jehož střelu odvrátili sousedovičtí obránci pouze k Dvořákovi a stoper Volyně dorazil míč do sítě – 0:1. Do přestávky ještě mohla Volyně, kterou vedoucí gól evidentně povzbudil, vylepšit svou pozici, ale kanonýr Jiří Němeček starší tentokrát vyšel střelecky naprázdno. Při první šanci trefil brankáře Chalupníka, při druhé břevno.

Domácí, kteří stále čekají na své první letošní vítězství, tak i po změně stran cítili svou šanci. Z mnoha standardních situací ale nezapršelo. To Volyně se spíše zatáhla do defenzivy a vyčkávala na brejkové příležitosti. Jednu z nich také v 82. minutě využila, když si několikrát vyměnili balon Němeček mladší se Škopkem a druhý jmenovaný zdvojnásobil náskok Slavoje. Tím také potvrdil třetí vítězství v sezoně. Loňský nováček nejnižší krajské soutěže se udržel na čele tabulky, navíc ještě ani jednou neinkasoval! Gólman Mráz už je 270 minut bez inkasované branky.

FC WESTRA Sousedovice – SK Slavoj Volyně 0:2 (0:1). Branky: 30. Dvořák, 82. Škopek. Rozhodčí: Hnilička – Kovařík, Rynda. ŽK: 0–3 (Mack, Dvořák, Chvosta). Přihlíželo 120 diváků.

Sousedovice: Chalupník – Masák (88. F. Duba), T. Glazunov (66. Brynda), Hrach, Behenský – Kohout, Jalůvka, M. Glazunov, Kovář (46. Máška) – L. Duba (76. Trégl), Křížek.

Volyně: Mráz – Rojík, Chvosta (90. Kopáček), Dvořák, Malina – F. Gašpar (84. Prihara), Němeček ml., Mack, Havlíček – Němeček st., Škopek (88. Pasler).

Jak hrály ostatní kategorie?

B – tým: Volyně – Číčenice 0:1 (0:0)

Dorost: Volyně – Čkyně/Vimperk 1:2 (1:1)

Starší žáci: Sezona ještě nezačala.

Mladší žáci: Sezona ještě nezačala.

Starší přípravka: Volyně – Katovice 8:4 (3:4)

Mladší přípravka: Volyně – Lnáře 11:1 (6:1)

Kdy na fotbal?

A tým: SK Slavoj Volyně – Vacov B, sobota (5.9.) 17:00 ve Volyni – 3. kolo

Rozhodčí: Jevčák – Toucha, K. Raba.

B tým: SK Slavoj Volyně – Cehnice B, neděle (6.9.) 17:00 ve Volyni – 3. kolo

Rozhodčí: Šindelář.

Dorost: SK Slavoj Volyně – Vlachovo Březí, neděle (6.9.) 10:30 ve Vl. Březí – 3. kolo

Rozhodčí: Tupý.

Starší žáci: SK Slavoj Volyně – Vacov, sobota (5.9.) 10:00 ve Volyni – 1. kolo

Rozhodčí: Marek.

Mladší žáci: SK Slavoj Volyně – Vacov, sobota (5.9.) 11:45 ve Volyni – 1. kolo

Starší přípravka: SK Slavoj Volyně – Stř. Hoštice, neděle (6.9.) 14:00 v Hošticích – 3. kolo

Rozhodčí: Vávra.

Mladší přípravka: SK Slavoj Volyně – Osek, sobota (5.9.) 10:00 v Oseku – 3. kolo

VÍCE INFORMACÍ VČETNĚ FOTOGALERIÍ Z UTKÁNÍ NALEZNETE NA WEBOVÝCH STRÁNKÁCH KLUBU WWW.SKSLAVOJVOLYNE.CZ