po celý srpen, VÝSTAVA

CHVÁLA HOLE

Hůl ze široka uchopená. Pomocník na cestách i symbol určitého společenského postavení. Jednotlivé hole, obrazy, fotografie…

 

sobota 8. srpna v 17 hodin, VERNISÁŽ VÝSTAVY

JIŘÍ VÁCLAV NOVOTNÝ – CESTY PRÁCHEŇSKÝM DOMOVEM

Kombinované techniky, oleje, kresby… ze širšího Prácheňska. Souborná výstava u příležitosti autorových osmdesátin. Zároveň křest stejnojmenného obrazového katalogu. Slova, hudba a něco vína. Výstava potrvá až do 16. října.

 

neděle 9. srpna od 9 hodin, HUDBA & DIVADLO

POUŤ V MUZEU & MUZEUM NA POUTI

Po celý den přerývaně hudba a divadlo. Něco pro děti a něco pro starší. Muzejní stánek mezi jinými. Sledujte zvláštní plakáty.

 

…až do 20. srpna, VÝSTAVA

SRDEČNÝ POZDRAV Z VOLYNĚ

Dobové pohlednice města Volyně. Nadstavbou digitální prezentace více než pěti set volyňských pohlednic, rozdělená dle jednotlivých částí města.

 

od pátku 21. srpna, VÝSTAVA

IVANA ŘANDOVÁ – ANDĚLÉ

Andělé! Nikdy nekončící téma strakonické fotografky. Výstava potrvá až do 17. září.

 

neděle 23. srpna od 8 hodin, MUZEJNÍ RÁNO & VÝLET

MÍSTA V KRAJI – LČOVICE

Muzejní ráno, tj. výstava jednoho rána a krátké povídání, s následným pěším výletem. Zámek a několik kaplí. Jeden Hýzrle a jeden Zítek. Krvavé krůpěje a Panna Maria Sušická. Věnec za zády. Komentáře historické i jiné. Sraz na nádvoří tvrze v 8 hodin.

 

čtvrtek 27. srpna od 17 hodin, HISTORIE

POKOUTNÍ KRUH PRÁCHEŇSKÉ VLASTIVĚDY – ČERSTVĚ NATŘENO!

Další z pravidelných setkání zájemců o vlastivědu a historii širšího Prácheňského kraje ve volyňském koutě. Téma večera: Památková péče v regionu od kolébky po rakev.

 

Změna programu vyhrazena.

Komentáře