Závěrečné utkání letošního nováčkovského ročníku v I. B třídě, které sehráli fotbalisté Volyně v sobotu v Chelčicích, se nevyvíjelo vůbec dobře. Několik hráčů základní sestavy i vinou probíhající největší akce letní sezony (Koupák smack festu) porušili životosprávu, což jejich výkony výrazně ovlivnilo. V první polovině byli domácí jasně lepší a diktovali tempo hry. Hosté hráli nepřesně, nedůrazně a bez většího elánu. I proto mohli být rádi, že se do kabin odcházelo ze nerozhodného stavu. Do druhé půle už ale nastoupili Volyňáci v oslabení, v závěru úvodní pětačtyřicetiminutovky byl totiž vyloučen po druhé žluté kartě stoper Martin Dvořák, když byl ve dvou soubojích pozdě a fauloval. Defenzivní opora Slavoje tedy bude chybět svému týmu i v úvodu nové sezony.

Po změně stran už se někteří hráči rozehráli, setřásli únavu v nohou, poctivě bránili a nepouštěli domácí tým do žádných šancí. Naopak se dostali do vedení, když se postavil Jiří Němeček starší ke standardní situaci na vápně po faulu na Tomáše Škopka. Němečkovu pěknou střelu ještě domácí brankář s problémy vyrazil, ale míč dorazil za jeho záda Patrik Gašpar – 0:1. První vedení ale hosté, které koučoval při absenci Luďka Cimrhanzla asistent David Pikolon, neudrželi. Po centru ze strany totiž vyrovnal Kortus – 1:1.

Když už se zdálo, že utkání skončí dělbou bodů, přišla poslední akce zápasu. Volyně přešla do rychlého protiútoku a Filip Gašpar přihrál svému bratrovi Patrikovi, jehož pokus zapadl šťastně za zadní tyč domácí svatyně – 1:2. Hned po rozehrání Chelčic rozhodčí Votava utkání ukončil, Slavoj tak rozhodl o devátém vítězství v jarní části v poslední možnou chvíli. Tříbodový zisk si Volyňáci náležitě užili i na závěrečné dokopné, která proběhla v klubovně na Slavoji hned po návratu do Volyně.

Chelčice – Volyně 1:2 (0:0). Branky: Kortus – P. Gašpar 2. Rozhodčí: Votava. Přihlíželo 100 diváků.

Sestava: Mráz – P. Gašpar, Dvořák, Chvosta, Malina – Škopek, Mack, Němeček ml., Prihara – Němeček st., F. Gašpar. Ke střídání byli připraveni také Kopáček, Myslivec a Rojík.

Jak hrály ostatní kategorie?

B – tým: Volyně – Doubravice 0:10 (0:5)

Dorost: Volyně – Osek/Junior Strakonice B 3:4

Starší žáci: Volyně – Netolice 2:3 – dohrávka

Mladší žáci: Volyně – Netolice 3:2 na penalty – dohrávka

Starší žáci: Volyně – Zliv 5:2

Mladší žáci: Volyně – Zliv 2:1

Starší přípravka: Volyně – Osek 10:0 (7:0)

Mladší přípravka: Volyně – Dražejov 16:2 (4:2)

Kdy na fotbal?

A tým: Konec sezony (6. místo ze 14 účastníků).

B tým: Konec sezony (4. místo ze 17 účastníků – 9 a 8 týmů ve 2 skupinách).

Dorost: Konec sezony (14. místo ze 14 účastníků).

St. žáci: Konec sezony (7. místo ze 14 účastníků).

Ml. žáci: Konec sezony (6. místo ze 14 účastníků).

St. přípravka: SK Slavoj Volyně – Volenice, sobota (20.6.) 10:00 ve Volyni – 14. kolo, sk. B

Ml. přípravka: SK Slavoj Volyně – Sedlice/Doubravice, sobota (20.6.) 11:30 ve Volyni – 14. kolo, sk. A

VÍCE INFORMACÍ VČETNĚ FOTOGALERIÍ Z UTKÁNÍ NALEZNETE NA WEBOVÝCH STRÁNKÁCH KLUBU WWW.SKSLAVOJVOLYNE.CZ

Komentáře