Fotbalisté Volyně na venkovních hřištích podruhé v řadě prohráli. Tentokrát nastoupili v neděli 26. dubna k derby v nedaleké Čkyni, která se v první polovině dostala do vedení 1:0, když ve vápně nešťastně fauloval Michal Chvosta a kopala se penalta. K ní se postavil Imrich Pinke a brankáře Tomáše Mráze se štěstím překonal. Za stavu 1:0 pro domácí také nepovedená úvodní pětačtyřicetiminutovka skončila.

Po přestávkové domluvě v kabině ale začal Slavoj druhou polovinu výborně, svého soupeře sevřel na útočné polovině a dočkal se i zaslouženého vyrovnání, střelu Jiřího Němečka staršího vyrazil brankář domácích jen před ve výborné formě hrajícího Antonína Macka, který druhým gólem ve druhém zápase vyrovnal – 1:1.

Ani po srovnání tlak hostů neustával a zdálo se, že dokonají obrat, ale Filip Gašpar svou šanci neproměnil. Naopak Volyně 20 minut před koncem opět doplatila na svou nedisciplinovanost a obdržela čtvrtou červenou kartu ve třetím zápase! Tentokrát neudržel své nervy na uzdě Martin Malina, když doprovodil faul ještě nesportovní poznámkou na adresu rozhodčího a po dvou žlutých kartách šel předčasně pod sprchy.

Hosté už se v oslabení zatáhli a byli by rádi za bod, ale přišli o něj v 88. minutě, kdy házeli aut na útočné polovině, ale Čkyně ukořistila míč a dlouhým nákopem ho dostala až k rychlonohému útočníkovi Josefu Královi. Ten přešel přes Petra Rojíka a z hranice velkého vápna vysokým lobem přehodil bezmocného gólmana Tomáše Mráze – 2:1. V závěru už Volyni na vyrovnání nezbýval čas ani síly, a tak se ze zisku tří bodů radovali domácí.

Čkyně – Volyně 2:1 (1:0). Branky: Pinke (pen.), Král – Mack.

Sestava Volyně: Mráz – Rojík, Chvosta, Dvořák, Malina – Němeček ml., Mack, Prihara, Neumitka (Frk) – Němeček st., F. Gašpar.

Dorost: SK Slavoj Volyně – Blatná, neděle (3.5.) 13:00 ve Volyni – 20. kolo

Starší žáci: SK Slavoj Volyně – Hradiště, neděle (3.5.) 10:00 na Hradišti – 16. kolo

Mladší žáci: SK Slavoj Volyně – Hradiště, neděle (3.5.) 11:45 na Hradišti – 16. kolo

Starší přípravka: SK Slavoj Volyně – Vodňany, pátek (1.5.) 10:00 ve Vodňanech – 5. kolo, sk. B

Starší přípravka: SK Slavoj Volyně – Osek, neděle (3.5.) 10:00 ve Volyni – 6. kolo, sk. B

Mladší přípravka: SK Slavoj Volyně – Dražejov, neděle (3.5.) 11:30 ve Volyni – 6. kolo, sk. A

VÍCE INFORMACÍ VČETNĚ FOTOGALERIÍ Z UTKÁNÍ NALEZNETE NA WEBOVÝCH STRÁNKÁCH KLUBU WWW.SKSLAVOJVOLYNE.CZ