Vstup do jarní části nejnižší krajské soutěže se v sobotu ve Volenicích, kde hraje Poříčí své domácí zápasy, lépe povedl hostující Volyni. Té se sice první poločas úplně nevydařil a Poříčí mělo k dispozici několik standardních situací, ale brankáře Tomáš Mráze prakticky neohrozilo. Gól tak padl až ve 45. minutě na druhé straně, když se dostal balon po rohovém kopu Jiřího Němečka mladšího až na vápno k Romanu Priharovi, který ho napálil hned ze vzduchu krásně pod břevno poříčské branky – 0:1.

Po přestávce už Volyně dominovala a zanedlouho i zdvojnásobila své vedení. Filip Gašpar vybojoval míč a následně ho předložil do vyložené šance Jiřímu Němečkovi staršímu, který se nemýlil – 0:2. Šanci na snížení měl za tohoto stavu domácí záložník Luboš Hanzlík, jenž se po ruce Petra Rojíka postavil na značku pokutového kopu, ale jeho penaltovou ránu zastavilo břevno. Po tomto direktu už domácí složili zbraně, naopak Volyně v poklidu kombinovala a vypracovávala si další šance. Tu poslední proměnil po pěkné akci Jiřího Němečka mladšího záložník Patrik Gašpar – 0:3.

Poříčí – Volyně 0:3 (0:1). Branky: Prihara, Němeček st., P. Gašpar. Rozhodčí: Hovorka – Anšlág, Hájek. Hráno ve Volenicích.

Sestava Volyně: Mráz – Rojík, Dvořák, Chvosta, Malina – Němeček ml., Neumitka (82. Kopáček), Prihara, P. Gašpar – Němeček st., F. Gašpar (76. Frk).

Jak hrály ostatní kategorie?

B – tým: JARNÍ ČÁST JEŠTĚ NEZAČALA.

Dorost: Volyně – Vacov 0:2 (0:1)

Starší žáci: JARNÍ ČÁST JEŠTĚ NEZAČALA.

Mladší žáci: JARNÍ ČÁST JEŠTĚ NEZAČALA.

Starší přípravka: JARNÍ ČÁST JEŠTĚ NEZAČALA.

Mladší přípravka: JARNÍ ČÁST JEŠTĚ NEZAČALA.

Kdy na fotbal?

A tým: SK Slavoj Volyně – Vl. Březí, neděle (5.4.) 16:30 ve Volyni – 16. kolo

B tým: Začátek jarní části – sobota 18. dubna doma s Nišovicemi.

Dorost: SK Slavoj Volyně – Kovářov, neděle (5.4.) 10:00 v Kovářově – 16. kolo

Starší žáci: SK Slavoj Volyně – Písek B, sobota (4.4.) 10:00 v Putimi! – 12. kolo

Mladší žáci: SK Slavoj Volyně – Písek B, sobota (4.4.) 11:45 v Putimi! – 12. kolo

Starší přípravka: Začátek jarní části – neděle 12. dubna doma se Štěkní.

Mladší přípravka: SK Slavoj Volyně – Štěkeň, neděle (5.4.) 11:30 ve Volyni – 1. kolo, sk. A

VÍCE INFORMACÍ VČETNĚ FOTOGALERIÍ Z UTKÁNÍ NALEZNETE NA WEBOVÝCH STRÁNKÁCH KLUBU WWW.SKSLAVOJVOLYNE.CZ