čtvrtek 5. února od 17 hodin, VERNISÁŽ VÝSTAVY – TVRZ
MARKÉTA A DĚTI
Jednotlivé výtvarné práce volyňských dětí pod vedením Markéty Bláhové, vytvořené v průběhu minulého roku. Různé techniky i materiály. Výstava potrvá až do 28. února 2014.

čtvrtek 12. února od 17 hodin, HISTORIE – TVRZ
POKOUTNÍ KRUH PRÁCHEŇSKÉ VLASTIVĚDY – VOLYNĚ SKRZE RYBY VYHOŘELÁ
Další z pravidelných setkání zájemců o vlastivědu a historii širšího Prácheňského kraje ve volyňském koutě. Téma večera: Francouzská okupační vojska ve Volyni v roce 1742 při válkách o rakouské dědictví. Neopatrnost francouzského kuchaře, generálové de Polastron, de Ximenés a de Tetesse, zákeřná úplavice a hrobová šachta u Panny Marie Bolestné.

pátek 20. února od 19 hodin, KONCERT – TVRZ
KAREL VEPŘEK
Křehké a citlivé, nostalgické a snové skladby písničkáře a kytaristy Karla Vepřka. Nejen zhudebněné básně Bohuslava Reynka, Pavla Kolmačky, Jana Zábrany, Konstantina Biebla, Karla Hlaváčka a dalších básníků, ale také Karlovy texty vlastní. Web: http://karelveprek.ic.cz.

po celý únor, VÝSTAVA – TVRZ
NOVÉ BŘEHY STARÉ ŘEKY
Regulace řeky Volyňky v letech 1864 až 1912. Stavební úpravy obou říčních břehů. Odklonění jejího toku, protipovodňové tarasy, kanalizace… Urbanistické proměny starobylé tváře nejníže položené části města. Fotografie, dokumenty, plány… Prodloužená výstava potrvá až do 31. března 2015.

po celý únor, VÝSTAVA – TVRZ
PRŮMYSLOVKA. OSOBNOSTI – MEZNÍKY – ARTEFAKTY
Již sto padesát let stará volyňská průmyslová škola a historické drobnosti z jejího nejdávnějšího života z let 1864 až 1945. Významní učitelé, žáci, budovy, příběhy… Výstava potrvá až do 31. března 2015.

po celý únor, VÝSTAVA – TVRZ
MALBĚ VSTŘÍC
Stará i mladá, umělecky usedlá, ale i rozjívená a neujasněná. Akademická, řemeslná i lidová. Prostě malba. Mírně rozpustilá výtvarná cesta rovně přes paměť volyňské muzejní sbírky především v olejích a temperách. V časovém rozsahu od 16. až do 20. století. Výstava potrvá až do 15. dubna 2015.

po celý únor, VÝSTAVA – GALERIE NA SHLEDANOU
NORBERT SCHMIDT – ÜBERRAUM
Architektonická intervence zcela proměňující pojetí prostoru galerie. Radikálním zaplněním vnitřku budovy vysokými stěnami se paradoxně otevírá prostor prázdna, ticha a koncentrace. Prostor jako obraz, okno, práh, šifra, odkaz k prostorům zcela jiným. Výstava potrvá až do 31. července 2015.

Změna programu vyhrazena
Jednotlivé prostory:
TVRZ – Školní 744, Volyně
GALERIE NA SHLEDANOU – hřbitov Malsička

Komentáře