Tým v minulé sezoně suverénně vyhrál okresní přebor a po letech se konečně dočkal vytouženého postupu do krajské soutěže. Očekávání v I. B třídě však byla přeci jen vyšší. To potvrdil i trenér Luděk Cimrhanzl. „Každý na to může mít nějaký názor. Ale co se týče získaných bodů, z mé strany žádné větší nadšení a spokojenost nepanuje. Očekával jsem víc,“ zdůraznil.

Na druhou stranu, s herním stylem a projevem spokojený byl. „Všichni museli uznat, že došlo k posunu. A z toho mám radost.“ Herně tým nepropadl v žádném utkání a kouč si dokonce troufá tvrdit, že po této stránce patřil se svými hráči ke špičce.

Co se změnilo? „Přešli jsme na zónovou obranu s aktivním pohybem obránců, to neměli kluci vůbec zažité a musí si na to zvyknout. Teď hrajeme moderně a diváci se nenudili. Na druhou stranu, je třeba také dávat góly. V tom byla naše slabina,“ dodal trenér.

Volyňští ve 14 zápasech nastříleli jen 18 gólů, horší byly už jen dva týmy. „Neměli jsme vyloženě hrotového útočníka, který by to uklízel do branky. Zkoušeli jsme různé varianty, tu správnou jsme ale bohužel nenašli.“
Předseda oddílu Josef Hodonický na toto téma na klubovém webu uvedl: „V převážném množství zápasů jsme byli lepší, ale nedávali jsme góly. Na tento problém se musíme zaměřit v přípravě – jak tréninkově, tak personálně. Ofenzivní hráči Škopek, Kubeš, Chvosta nebo Havlíček z různých důvodů přestali dávat góly.“
V koncovce Slavoj prostě nebyl efektivní, ačkoliv šance měl. Luděk Cimrhanzl k tomu poznamenal: „Vezměte si, kolik gólů dali například Škopek a Chvosta v okresním přeboru a kolik v I. B třídě. Měli jsme problém dát gól ze hry.“ Právě v tomto se ukázal rozdíl mezi přeborem a I. B třídou. „Musíte využívat šance, další totiž už přijít nemusí. Soupeři také víc trestají chyby a celkově je vyšší soutěž rychlejší. A hraje zde víc zkušených hráčů. Náš příklad ukazuje, že jsme vyhráli jasně přebor, ale v I. B už je to o něčem jiném.“

Štěstí. Tomu přikládá kouč velkou váhu. A možná i rozhodující. „Nám chybělo, zažili jsme si hodně smůly. I. B třída je hodně vyrovnaná a žádný tým není úplně top. V pořadí mužstev hraje roli právě štěstí,“ konstatoval Cimrhanzl.

Volyňský tým by měl zůstat přes zimu ve stejném složení, i když vedení samozřejmě jedná o posílení. A vyloučit nikdy nelze ani odchody. „Děláme vše pro to, aby někdo přišel. Sháníme hráče na ofenzivní posty. Ale sehnat v této době hotového fotbalistu, to je obtížné,“ zmínil se Cimrhanzl. Volyňští kontaktovali vytipované hráče a jsou v jednání. Šanci by také měli dostat mladí hráči, s těmi by trenér rád pracoval.

Celý článek si přečtěte na stránkách strakonického Deníku.

Zároveň ale, podle diskusí na Facebooku, vzniká možná komunikační problém mezi vedením volyňského fotbalu s bývalým trenérem Liborem Žákem. „Další problém, který jsme řešili, byl herní systém. Protože se úplně nedařilo, hledal se viník a ten našel. Je to systém, kterým hrajeme, protože to je neosobní. Samozřejmě přispěli i různí „odborníci“ a poté také Libor Žák, který se snaží rozklížit kluky svými kecy. Nevím, proč to dělá. On nechal kluky ve štychu, když u mužstva skončil týden před zahájením jarní přípravy,“ tvrdí šéf volyňského fotbalu Josef Hodonický v hodnocení loňského roku. Libor Žák to nenechal bez odezvy.

 

To samozřejmě pohodě v kabině nepřidá. Pohodu nebo případnou nepohodu hráčů by tak mělo ukázat jaro. První ostrý zápas čeká áčko po krátkém soustředění v Kašperských horách na konci v března v Poříčí.

Komentáře