Začalo to před deseti lety, kdy sdružení Volyne.net síťovalo město. Teď příběh bezdrátové Volyně pomalu končí. Dnešní majitel volyňské sítě, firma Internethome patřící do rodiny operátora O2, totiž začíná obesílat i volyňské zákazníky dopisem, ve kterém jim dává na vybranou. Buď platit víc za rychlejší a pevné připojení nebo si najít nového poskytovatele připojení.

První vlna dopisů začala chodit na začátku prosince. Podle serveru Lupa.cz jde o začátek plošné akce. „Zákazníkům Internethome, kteří jsou v dostupnosti xDSL pokrytí, se snažíme nabídnout spolehlivější a rychlejší službu než mají nyní, a to za srovnatelných cenových podmínek. Jde o plošnou aktivitu, která zahrnuje všechny odkoupené sítě tak, abychom zbytečně neměli dvě sítě vedle sebe z hlediska údržby a nákladů,“ vysvětluje Lucie Jungmannová z tiskového oddělení O2.

Ti, kteří se nechtějí upsat velkému operátorovi, nabízí volyňský éter pár alternativních možností.  „Starnet má připojení za 250 s rychlostí, která je aktuálně možná pro linku a OtavaNET je na tom má podobně jako dnes Internethome,“ tvrdí správce městského IT Jaroslav Krejčí.

poskytovatel rychlost cena
 Internethome / O2 20 Mbps 757,- / 399,- (s roční smlouvou)
 OtavaNET 10 – 30 Mbps 300,- / 240,- (s roční smlouvou)
 Starnet.cz 10 – 256 Mbps 345,- / 250,- (s roční smlouvou

Načasování celé akce není zrovna nejšťastnější, tedy alespoň pro zákazníky. Změny se totiž netýkají jen domácností, ale i firem.

Konkurenční poskytovatelé totiž začínají být zavaleni požadavky (podle informací Volyne.info jde o řádově stovky zájemců o připojení více než je běžný průměr) a tak je lepší situaci řešit dříve než později. Každá přípojka se navíc u bezdrátového připojení musí řešit individuálně a může tam vzniknout plno třeba i administrativních problémů třeba s umístěním nových antén nebo vysílačů.

Komentáře