PROGRAM – LISTOPAD 2014

sobota 1. listopadu od 15 hodin, VERNISÁŽ VÝSTAVY – GALERIE NA SHLEDANOU
NORBERT SCHMIDT – ÜBERRAUM
Prostorová skica obracející galerii naruby – architektonická  intervence zcela proměňující pojetí prostoru. Radikálním zaplněním vnitřku budovy vysokými stěnami se paradoxně otevírá prostor prázdna,  ticha a koncentrace. Prostor jako obraz, okno, práh, šifra, odkaz k  prostorům zcela jiným. Jejím autorem je architekt a vedoucí Centra teologie a umění na Karlově univerzitě v Praze. Při vernisáži slova Michala Škody, výtvarného umělce a kurátora, a Tomáše Petráčka, teologa a historika. A navrch hudba v podání Jiřího Hodiny, sbormistra Pražské katedrální scholy u sv. Víta, a Alice Flesarové, členky kapely  Zuby nehty. Výstava potrvá až do 31. července 2015.

pátek 7. listopadu od 17 hodin, VERNISÁŽ VÝSTAVY – TVRZ
PRŮMYSLOVKA. OSOBNOSTI – MEZNÍKY – ARTEFAKTY
Již sto padesát let stará volyňská průmyslová škola a historické drobnosti z jejího nejdávnějšího života z let 1864 až 1945. Významní učitelé, žáci, budovy, příběhy… Výstava potrvá až do 31. března 2015.

neděle 16. listopadu od 19 hodin, KONCERT – TVRZ
GWYN ASHTON
Vynikající australský bluesový kytarista a zpěvák Gwyn Ashton, který na pódiích vystupoval s takovými bluesovými veličinami jako Johnny Winter, Ray Charles nebo B. B. King. Informace i písně na www.gwynashton.com.

… až do 17. listopadu, VÝSTAVA – TVRZ
JIŘÍ REJŽEK – MRAČNA KRAJINY
Souborná výstava krajinářské tvorby významného strakonického malíře, grafika a výtvarného pedagoga Jiřího Rejžka (1914–1986), připravená ke stému výročí jeho narození. Prácheňsko od otavských břehů až po centrální Šumavu. Oleje, litografie, kresby. Výstava potrvá až do 17. listopadu 2014.

sobota 22. listopadu od 8 hodin, VÝLET – TVRZ
MÍSTA V KRAJI – VIMPERK
Muzejní ráno, tj. výstava jednoho rána a krátké povídání, s následným kombinovaným výletem. Město Vimperk ze všech možných stran. Komentáře historické i jiné. Sraz na nádvoří tvrze v 8 hodin, pak v 8:43
autobusem do Vimperka.

čtvrtek 27. listopadu od 17 hodin, HISTORIE – TVRZ
POKOUTNÍ KRUH PRÁCHEŇSKÉ VLASTIVĚDY – ŽALUDY A KOPŘIVY
Další z pravidelných setkání zájemců o vlastivědu a historii širšího Prácheňského kraje ve volyňském koutě. Téma večera: Náhražkové potraviny a přídělový systém za světových válek. Experimentální vaření
s ochutnávkami. Kopřivový chléb, ovocná vína, žaludové lívance a mnoho dalšího.

… až do 29. listopadu, VÝSTAVA – TVRZ
… NI BUDOUCÍM!
Svatý Václav, zeměpán a patron města Volyně, v pohledu regionálním. Svatováclavská úcta a kořeny jeho jihočeského města skrze pozůstalé dávné artefakty i dokumenty podstatně mladší. Při vernisáži slova
duchovní i světská.

po celý listopad, VÝSTAVA – TVRZ
NOVÉ BŘEHY STARÉ ŘEKY
Regulace řeky Volyňky v letech 1864 až 1912. Stavební úpravy obou říčních břehů. Odklonění jejího toku, protipovodňové tarasy, kanalizace… Urbanistické proměny starobylé tváře nejníže položené části města. Fotografie, dokumenty, plány… Prodloužená výstava potrvá až do 31. března 2015.

Komentáře